Nowy numer 39/2023 Archiwum

„The Human Experience” w Kartuzach

‒ Ten obraz porusza ludzi na całym świecie ‒ mówi Monika Serkowska, współorganizatorka wydarzenia.

Film będzie można obejrzeć 16 marca o godz. 19.30 w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach oraz dzień później o godz. 16.00 w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie. Po pokazach odbędzie się videorozmowa z twórcami filmu. Cegiełki na wsparcie katolickiej wytwórni filmowej Grassroots Films są do nabycia w Kinie Hotelu Miłosz-Kaszuby w Kartuzach.

„The Human Experience” jest historią młodych Amerykanów – braci, którzy po ciężkich doświadczeniach życiowych zaczynają poszukiwać „czegoś więcej”, niż pieniędzy i kariery. Wyruszając w podróż, która na zawsze odmieni ich życie, rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytanie dotyczące każdego młodego człowieka: „Po co żyję?”, „Kim jest człowiek?”. Bohaterowie poznają środowisko bezdomnych w Nowym Jorku. Mieszkają w slumsach. Następnie udają się do Peru oraz Afryki, gdzie pracują z chorymi na AIDS i z dziećmi ulicy.

Ich wyprawa, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń i przede wszystkim podróż do własnego wnętrza powoduje, iż film porusza serca i umysły tysięcy widzów na całym świecie. Co więcej pokazuje, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Bo, jak podkreślają twórcy, „z odrobiną wiary w siebie i w innych ludzi możemy pokonać wszelkie losowe przeciwności i problemy”.

Film otrzymał 27 nagród, m.in. w 2009 r. zajął pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu im. Jana Pawła II na Florydzie. Zachwycają się nim muzyk Bono z U2, który po obejrzeniu „The Human Experience” powołał organizację „Pionierzy zmian” oraz Oprah Winfrey, która powiedziała, że film powinien obejrzeć nie tylko każdy Amerykanin, ale każdy człowiek na świecie i to przynajmniej raz w życiu.

Patronat nad wydarzeniem objęła Janina Kwiecień, Starosta Powiatu Kartuskiego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast