Nowy numer 26/2022 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Pątnicy przejdą pieszo ponad 30 kilometrów z Gdyni na Kalwarię Wejherowską.

Pierwsza Pomorska Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) z Gdyni na Kalwarię Wejherowską rozpocznie się 16 marca o godz. 5.15 rano w kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni Chyloni.

Pątnicy zostaną podzieleni na grupy od 4 do 12 osób. Każda grupa otrzyma opis trasy i tekst rozważań Męki Pańskiej. Pątnicy będą zaproszeni do zachowania milczenia podczas drogi, by sprzyjało ono medytacji.

‒ EDK to możliwość ofiarowania Bogu intensywnej modlitwy, która będzie miała formę medytacji, wysiłku fizycznego i ciszy ‒ mówi ks. Jacek Socha, organizator wydarzenia.

Droga będzie wiodła głównie szlakiem turystycznym w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz łąkami i lasami położonymi między Gdynią a Wejherowem. Zakończenie w kościele franciszkańskim pw. św. Anny w Wejherowie, w którym każda grupa indywidualnie zakończy modlitwą drogę pątniczą.

Organizatorem EDK jest parafia pw. św. Mikołaja w Gdyni Chyloni.

W EDK mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, które zgłoszą wcześniej swój udział dzwoniąc pod numer 58 6634414 lub pisząc na adres kancelaria@swmikolaj.org. Organizator zastrzega, że uczestnicy EDK muszą być przygotowani do dużego wysiłku fizycznego. 

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama