Nowy numer 27/2022 Archiwum

Tragiczny wypadek kibiców Lechii Gdańsk

Autokar wiozący kibiców Lechii Gdańsk wracających z meczu swojej drużyny z Piastem Gliwice zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Do wypadku doszło ok. 4 nad ranem, na drodze krajowej nr 1 za Włocławkiem.

Na razie nie wiadomo, co jest bezpośrednią przyczyną katastrofy. Nie można przesłuchać kierowcy ponieważ jest on jednym z ciężej rannych. Na miejscu trwają czynności policyjne zmierzające do ustalenia przebiegu tragedii, ale najważniejsze w tej chwili jest życie i zdrowie ocalałych z wypadku.

- Jesteśmy wszyscy załamani – mówi Jan Ptach, kibic Lechii i przedstawiciel stowarzyszenia „Lwy Północy”. – Znam tych chłopaków. Wielu z nich zaangażowanych jest w charytatywną pomoc wychowankom Gdańskim Domom dla Dzieci. Na razie nie mamy żadnych szczegółowych informacji o tym, kto zginął a kto jest ciężko ranny. Wiem tylko, że trzy najciężej ranne osoby są już po operacjach. Dwanaście innych jest w stanie krytycznym. Reszta ucierpiała nieco mniej i ich stan pozwala na przeprowadzenie operacji za kilka godzin. Już myślimy o tym jak pomóc poszkodowanym i rodzinom ofiar. Udzielimy im możliwie jak najszerszego wsparcia.

Na miejsce tragedii pojechali przedstawiciele klubu z prezesem Lechii Gdańsk, w Gdańsku pracuje sztab kryzysowy. Na stronie Piasta Gliwice ukazał się komunikat o wypadku: „Łączymy się w bólu z rodzinami, bliskimi, przyjaciółmi i całym środowiskiem kibiców Lechii Gdańsk.” – czytamy w nim między innymi. Wyrazy solidarności i współczucia płyną także od kibiców z całego kraju, także drużyn na co dzień rywalizujących z gdańską Lechią.

Informacje o stanie zdrowia poszkodowanych rodziny mogą uzyskać pod nr telefonu Powiatowego Sztabu Kryzysowego we Włocławku: 533-609-701.

Dla rodzin wybierających się do poszkodowanych kibiców zostały przygotowane noclegi. W Aleksandrowie Kujawskim dzięki aktywności kibiców Lechii zostały zabezpieczone darmowe noclegi dla rodzin udających się do szpitali. W tej sprawie należy kontaktować się z Parafią Salezjańską w Aleksandrowie Kujawskim, która udostępniła pokoje. Noclegi będą również przygotowane w szkole salezjańskiej (tel. Ks. Roman Jachimowicz 502-061-123) a także u Kamili (tel. 696-505-447).

Rozpoczęła się też ogólnopolska zbiórka krwi dla poszkodowanych. Oprócz Lechii Gdańsk zaangażował się w nią m. in. klub Piast Gliwice. O dzielenie się drogocennym darem krwi apelują na stronie internetowej klubu piłkarze i kibice. Do akcji włączają się kibice z Wrocławia, Krakowa, Warszawy, a także Polonii Przemyśl i Unii Leszno. Oddający krew dla poszkodowanych muszą poinformować w punkcie poboru krwi, że oddają ją dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • U1J8aGOg
    11.08.2013 21:19
    ♥ Poprostu kocham ten film !! Książka jest rf3wnie super !!!!!!!! Nie moge sie doczakec, ze 21 lipca o 20:05 leci na polsacie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W TV to jednak lepiej niż ta słaba jakoś OnLIne ;//
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama