Nowy numer 38/2023 Archiwum

Gdyńska Droga Krzyżowa

W piątek 22 marca o godz. 20.00 sprzed kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przy ul. Świętojańskiej po raz kolejny wyruszy Gdyńska Droga Krzyżowa.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w swoim zaproszeniu skierowanym do gdynian mówi – „W tym roku, w Roku Wiary chcemy dziękować Bogu za łaskę odkupienia a jednocześnie przeprosić za winy i grzechy, za obojętność na ludzką krzywdę, za brak szacunku wobec godności człowieka”. Dodaje również – „Serdecznie proszę, by w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież wszystkich typów szkół, wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami”.

Wierni przejdą ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego, ul. Legionów, ul. Mickiewicza do krzyża na Kamiennej Górze. Między poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej krzyż będzie niesiony przez wspólnoty pracujące i działające na terenie miasta.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec lub lampionów, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast