Nowy numer 26/2022 Archiwum

Koncert Papieski

W sobotę 23 marca, w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Papieski organizowany w związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci bł. Jana Pawła II.

W Archikatedrze Oliwskiej wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego oraz wybitni soliści: Emilia Ivanova - sopran, Anna Fijałkowska - alt, Aleksander Kunach - tenor, Robert Jezierski - bas. Artystami dyrygować będzie urodzony w Mediolanie Massimiliano Caldi – I Dyrygent Gościnny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, który na co dzień jest dyrygentem Śląskiej Orkiestry Kameralnej. W czasie uroczystości będzie można usłyszeć utwory: A. Vivaldiego - Sinfonia, J. Haydna - Trauer Symphony nr 44, W.A. Mozarta - Vesperae solennes de confessore K.339.

Koncerty Papieskie odbywają się dwa razy do roku w zawiązku z rocznicą śmierci

Papieża Jana Pawła II oraz rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Na koncert wstęp wolny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama