Nowy numer 38/2023 Archiwum

Misterium Męki Pańskiej

‒ Spektakl muzyczny o męce Pańskiej autorstwa zespołu Lux Mundi pełen jest chwytającej za serce muzyki i wzruszających piosenek. Gwarantuje zarówno głębokie przeżycia duchowe, jak i estetyczne ‒ zachęca Sebastian Ranachowski, organizator wydarzenia.

Zespół Lux Mundi zaprezentuje muzyczną interpretację Misterium Męki Pańskiej. Ten niezwykły muzyczny spektakl odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie 24 marca o godz. 16.20.

‒ Zapraszamy serdecznie do trochę innego, nowego spojrzenia na mękę Pańską. Ma nam w tym pomóc zbiór piosenek przeplatany tekstami z Pisma Świętego oraz rozważaniami poszczególnych etapów misterium. Wszystko to wzbogacone chwytającą za serce i duszę muzyką ‒ wyjaśnia S. Ranachowski.

Zespół Lux Mundi poprowadzi słuchaczy od Ostatniej Wieczerzy, przez Ogrójec, pojmanie, biczowanie, skazanie, Drogę Krzyżową, aż do kulminacyjnego punktu śmierci Jezusa. Muzykę oraz teksty piosenek napisał przed laty ks. Zygmunt Słomski.

‒ Niech to wydarzenie odbije się echem w naszych sercach. Niech zmieni nasze sztywne patrzenie na obraz męki Jezusa. Niech napełni nas radością i nadzieją na nowe, lepsze życie w Chrystusie Zbawicielu ‒ mówi S. Ranachowski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast