Nowy numer 26/2022 Archiwum

Misterium Męki Pańskiej

‒ Spektakl muzyczny o męce Pańskiej autorstwa zespołu Lux Mundi pełen jest chwytającej za serce muzyki i wzruszających piosenek. Gwarantuje zarówno głębokie przeżycia duchowe, jak i estetyczne ‒ zachęca Sebastian Ranachowski, organizator wydarzenia.

Zespół Lux Mundi zaprezentuje muzyczną interpretację Misterium Męki Pańskiej. Ten niezwykły muzyczny spektakl odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie 24 marca o godz. 16.20.

‒ Zapraszamy serdecznie do trochę innego, nowego spojrzenia na mękę Pańską. Ma nam w tym pomóc zbiór piosenek przeplatany tekstami z Pisma Świętego oraz rozważaniami poszczególnych etapów misterium. Wszystko to wzbogacone chwytającą za serce i duszę muzyką ‒ wyjaśnia S. Ranachowski.

Zespół Lux Mundi poprowadzi słuchaczy od Ostatniej Wieczerzy, przez Ogrójec, pojmanie, biczowanie, skazanie, Drogę Krzyżową, aż do kulminacyjnego punktu śmierci Jezusa. Muzykę oraz teksty piosenek napisał przed laty ks. Zygmunt Słomski.

‒ Niech to wydarzenie odbije się echem w naszych sercach. Niech zmieni nasze sztywne patrzenie na obraz męki Jezusa. Niech napełni nas radością i nadzieją na nowe, lepsze życie w Chrystusie Zbawicielu ‒ mówi S. Ranachowski.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama