Nowy numer 08/2024 Archiwum

Ukrzyżuj! przejdź do galerii

24 marca w malowniczej scenerii Kalwarii Wejherowskiej odbyła się Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Po porannym wjeździe Chrystusa do Kaszubskiej Jerozolimy, była to druga część wejherowskiego misterium.

Wyjątkowa droga krzyżowa rozpoczęła się chwilę po godzinie 15.00. Na zaśnieżonych wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej grupa „Misternicy Kaszubscy” wystawiła inscenizację Męki Pana. W roli Jezusa wystąpił Artur Szymerowski. Aktorom już po raz 12. towarzyszyły setki rozmodlonych wiernych. Skazani dźwigali krzyże, do których Ich później przybito. Rozwścieczony tłum krzyczał: „Ukrzyżuj!”. Zawodzenie niewiast rozchodziło się echem po całym lesie. A upadki były jak najbardziej prawdziwe. Orszakowi towarzyszył śpiew zespołu Cantata Musica. Modlitwę poprowadził o. Daniel Szustak, kustosz Sanktuarium. Nad zabezpieczeniem miejsca czuwali strażacy i harcerze oraz ratownicy medyczni.

W inscenizacji Misterium Męki Pańskiej będzie można uczestniczyć także w Wielki Piątek, 29 marca, o godz. 10. Tak, jak w Niedzielę Palmową rozpocznie się ona przy Kaplicy Piłata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama