Nowy numer 26/2022 Archiwum

Śniadania wielkanocne dla ubogich

Duszpasterstwo Akademickie „Górka” po raz kolejny przygotowało śniadanie wielkanocne dla potrzebujących.

W Niedzielę Wielkanocną 31 marca o godz. 8.30 na parkingu Dworca Głównego w Gdańsku odbędzie się akcja „Świąteczna paczka dla potrzebujących”. DA „Górka” przygotowało blisko 900 paczek, w tym 500 dla mężczyzn, 250 dla kobiet i 150 dla dzieci. Zawierają one artykuły spożywcze i środki czystości. ‒ Paczki nieco różnią się zawartością.  Dzieci znajdą w swoich zabawki i słodycze ‒ mówi Błażej Reda, koordynator akcji.

Organizatorzy przedsięwzięcia proszą wszystkich chętnych o pomoc. O godz. 7.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gdańsku świąteczne paczki, barierki, stoły i nagłośnienie zostaną przeniesione do samochodów i przewiezione na parking Dwora Głównego przy byłym budynku Poczty Polskiej. Śniadanie wielkanocne rozpocznie o. Tomasz Golonka zwracając się do przybyłych potrzebujących i czytając fragment Ewangelii.

Gdynia tradycyjnie organizuje świąteczne spotkanie w dolnym kościele oo. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40. Przygotowania zaczną się w niedzielę od godz. 6:30, a samo śniadanie odbędzie się o godz. 8.00. Ojcowie Franciszkanie przygotowali dla ubogich m.in. żurek z kiełbasą i bigos.

W Wielką Sobotę odbyło się spotkanie dla samotnych i potrzebujących w sopockiej siedzibie Caritas przy al. Niepodległości. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób, które otrzymały paczkę z żywnością. Pokarmy znajdujące się na stołach pobłogosławił arcybiskup Sławoj Leszka Głódź. W tym roku dodatkową atrakcją dla uczestników było wspólne przygotowywanie pisanek.

30 marca śniadanie wielkanocne dla ubogich zorganizowali także członkowie Polskiej Izby Gospodarczej Restauratorów i Hotelarzy. O godz. 12.00 pod ustawionym na Targu Węglowym namiotem na potrzebujących czekały paczki z żywnością, a także świąteczne potrawy takie jak bigos, żurek, biała kiełbasa i oczywiście jajka.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama