Nowy numer 38/2021 Archiwum

Przez wstawiennictwo Jana Pawła II

– Wezwanie naszej parafii obliguje nas dzisiaj do szczególnej modlitwy – mówi ks. Ryszard Gros, proboszcz budującego się Sanktuarium Jana Pawła II w Gdańsku-Łostowicach. – Nie jest to tylko obowiązek. Dla nas to przede wszystkim potrzeba serca – dodaje.

W kościele w Gdańsku-Łostowicach wierni już rano, o godz. 9.15, uczestniczyli w Eucharystii, podczas której przyzywali wstawiennictwa Jana Pawła II. Prosili o błogosławieństwo i łaski dla obecnego papieża Franciszka.

O 20.30 spotkają się na wieczornicy, podczas której będzie można usłyszeć fragmenty Tryptyku Rzymskiego, Testamentu Jana Pawła II oraz obejrzeć fragmenty filmów o polskim papieżu. Całość zakończy Apel Jasnogórski.

W parafii Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie, w miejscu uświęconym obecnością papieża, podczas jego wizyty do ojczyzny w 1987 r., o godz. 18 oprawiona zostanie uroczysta nowenna połączona z modlitwą przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Po niej nastąpi Msza św., na zakończenie której można będzie ucałować relikwie błogosławionego papieża.

Mimo że liturgia w tym tygodniu sprawowana jest z formularza Oktawy Wielkanocy, we wszystkich parafiach archidiecezji w swoich modlitwach wierni będą przyzywać wstawiennictwa bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama