Nowy numer 26/2022 Archiwum

Uczmy się pomagać

Stowarzyszenie KrewAktwyni i Rada Dzielnicy Gdynia-Dąbrowa zapraszają na bezpłatne kursy udzielania pierwszej pomocy.

Cykl zajęć jest dwu- lub trzydniowy, w sumie 12 godzin kursu. W programie m. in.: ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie pomocy, resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem defibrylatora, RKO AED, pierwsza pomoc przy zadławieniach, krwotokach, odmrożeniach, poparzeniach i zatruciach.

Szkolenie dotyczące pomocy ofiarom wypadków samochodowych odbywa się przy użyciu prawdziwego samochodu, natomiast inne ćwiczenia wykonywane są z użyciem fantomu, na którym kursanci ćwiczą poszczególne sytuacje.

Najbliższe szkolenia odbędą się w Gdyni-Dąbrowie, w Zespole Szkół nr 14 (ul. Nagietkowa 3). Ale KrewAktywni już prowadzą rozmowy z samorządami innych dzielnic miasta i mają nadzieję, że w przyszłości będą mogli szkolić nie tylko gdynian ale też mieszkańców Sopotu i Gdańska.

- Rada dzielnicy Dąbrowa udzielila nam wsparcia finansowego, dzięki temu mogliśmy kupić nowoczesny fantom dla szkoły. Prowadzimy przy jego użyciu popołudniowe szkolenia dla dorosłych – opowiada Lechosław Dzierżak, przedstawiciel stowarzyszenia.

Terminy najbliższych kursów (dwa dni po 6 godzin): 6-7 kwietnia 2013, godz. 10.00-16.00; 13-14 kwietnia 2013, godz. 9.00-15.00; 11-12 maja 2013, godz. 10.00-16.00; 25-26 maja 2013, godz. 10.00-16.00

Inne ważne informacje dotyczące kursów można znaleźć klikając tutaj.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama