GN 19/2022 Archiwum

Gdyńskie poruszenie

‒ W kampanii stawiamy na ruch w każdej formie. Tym najbardziej zasiedziałym w fotelach podpowiadamy jednak trzy aktywności dostępne dla każdego: bieganie, jazdę na rowerze i maszerowanie z kijkami ‒ mówią organizatorzy.

Na początku kwietnia rozpoczęła się kampania „Gdyńskie poruszenie”. Profesjonalni trenerzy, znani gdynianie, a także lekarze sportowi namawiają mieszkańców Gdyni, by przekonali się ile szczęścia, radości i zadowolenia z życia daje aktywność fizyczna. Zachęcają szczególnie do trzech najbardziej dostępnych dla każdego dyscyplin sportowych: biegania, jazdy na rowerze i maszerowania z kijkami (nordic walking). ‒ Nadają się one do uprawiania praktycznie w każdym wieku i nie wymagają  specjalnych przygotowań ‒ wyjaśniają organizatorzy. 

Przez cały rok we wszystkich dzielnicach Gdyni pojawiać się będą profesjonalni instruktorzy biegania, jazdy na rowerze i nordic walkingu, którzy powiedzą od czego zacząć, jak rozkładać siły i zaprezentują ciekawe trasy. Treningi w dzielnicach odbywać się będą co dwa tygodnie. Podczas zajęć będzie też można zbadać jak układa się stopa w czasie biegu, czy dobrać odpowiednie kijki. Harmonogram treningów znajdziemy na stronie: www.poruszenie.gdyniasport.pl.

Raz w miesiącu w obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą miały miejsce także seminaria z udziałem nie tylko trenerów, ale też lekarzy sportowych i profesjonalnych doradców. Na stronie www.gdyniasport.pl znaleźć można harmonogram spotkań.

Organizatorzy kampanii „Gdyńskie poruszenie” podkreślają, że liczne badania z ostatnich 30. lat wskazują na pozytywny wpływ wysiłku fizycznego na dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Ćwiczenia fizyczne niejednokrotnie stawia się w leczeniu depresji i terapii osób o przewlekle obniżonym nastroju na równi z farmakologią.

Do gdyńskiego poruszenia i udziału w treningach zapraszają także gdynianie znani z dużego i małego ekranu: aktorzy Anna Przybylska i Joachim Lamża, Michał Adamczyk, dziennikarz i prezenter serwisów informacyjnych TVP oraz gdyńskie cheerleaderki.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama