Nowy numer 38/2021 Archiwum

Świętość Życia w Matemblewie

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku- Matemblewie zaprasza w poniedziałek 8 kwietnia na obchody ustanowionego przez Jana Pawła II Dnia Świętości Życia.

W tym roku z racji przeżywania Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem obchody Dnia Świętości Życia zostały przesunięte w kalendarzu liturgicznym na 8 kwietnia.

W tym dniu o godz. 18 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Wcześniej w Domu Samotnej Matki Caritas o 17.00 odbędzie się konferencja: „Kto nie jest zraniony miłością, nigdy nie osiągnie prawdziwego zdrowia”. A o 17.30 rozpocznie się dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Poniżej zamieszczamy Informację w sprawie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przygotował ją ks. Jan Uchwat, prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Dzień Świętości Życia - 8 kwietnia 2013

W odpowiedzi na wezwanie Bł. Jana Pawła II zawartego w encyklice "Evangelium Vitae", polski Episkopat w 1998 r. ustanowił uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dniem Świętości Życia. Wyrazem naszej duszpasterskiej troski o tę świętość i godność ludzkiego życia od samego początku aż do śmierci, niech będzie promowanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu dziecka, które jest zagrożone śmiercią, z różnych przyczyn. W dzisiejszych czasach tak wiele kobiet na całym świecie rozważa aborcję z przyczyn ekonomicznych, ze strachu przed trudem wychowania i z powodu braku wsparcia najbliższych w tej trudnej dla nich sytuacji. Zdajemy sobie sprawę jak wielkie spustoszenie duchowe, emocjonalne i psychiczne stanowi aborcja, szczególnie dla matek i jak wielkim złem jest śmierć niewinnego. Od tego nieszczęścia z Bożą pomocą można uchronić wiele istnień ludzkich.

Duchowa adopcja jest wielkim dobrem, także dla samego adoptującego. Może stanowić naukę odpowiedzialności i wartości życia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, formę przygotowania do małżeństwa i założenia rodziny jako element kursu przedmałżeńskiego. Może duchowo pomóc rodzinom, które przeżyły stratę swojego dziecka w wyniku poronienia oraz stanowić formę zadośćuczynienia lub pokuty dla osób, które współdziałały w aborcji.

Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy. Ponadto można do tego dodać dowolne praktyki pobożnościowe i ascetyczne w intencji adoptowanego dziecka. W załączeniu przesyłamy liturgiczny obrzęd przyjęcia duchowej adopcji oraz tekst modlitwy do codziennego odmawiania.

Wszystkim księżom proboszczom, duszpasterzom i katechetom dziękujemy za podejmowanie dzieła, które jest walką o największą wartość - życie ludzkie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama