Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Festiwal w świątyni

Koncertem wirtuoza organów Łukasza Wrońskiego rozpoczęły się II Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej. W kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej artysta zagrał repertuar romantyczny. Publiczność wysłuchała m. in. utworów Bacha, Mendelssohna i Händel’a.

Festiwal zorganizowany został po raz drugi i w jego programie są jeszcze koncerty 13 kwietnia w kościele Kolegialnym NSPJ - ul. ks. Zator-Przytockiego 3 o godz. 20.00, 20 kwietnia w tym samym miejscu oraz 27 kwietnia w kościele Matki Odkupiciela przy ul. ks. Sobótki 20 o godz. 20.00.

Sobotni koncert składał się z repertuaru kompozytorów romantycznych, a organy kościoła przy ul. Marynarki Polskiej to XIX-wieczny instrument skonstruowany właśnie z myślą o takiej muzyce. Pochodzą z Anglii i są jednym z lepszych instrumentów jakie znajdują się na terenie archidiecezji gdańskiej.

Łukasz Wroński ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Iławie w zakresie gry na skrzypcach i fortepianie, następnie Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w zakresie gry na organach. W Akademii Muzycznej w Gdańsku studiował pod kierunkiem profesora Romana Peruckiego. Od 6 lat jest organistą kościoła św. Maksymiliana Kolbe na Suchaninie.

Idea festiwalu zrodziła się w gdańskim klubie „Winda” zrzeszonym w Gdańskim Archipelagu Kultury. Impreza ma wzbogacić życie kulturalne Wrzeszcza i przybliżyć szerszej publiczności muzykę organową.
 

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama