Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Rekonstruktorzy zapraszają

Tym razem, czwarta już, inscenizacja zorganizowana przez grupę rekonstrukcyjną "Garnizon Gdańsk", odbędzie się przy współpracy z Muzeum Bursztynu, które zapewni wojakom plac do ćwiczeń i pomieszczenie koszarowe.

Członkowie "Garnizonu" - żołnierze i mieszczanie, spróbują przedstawić widzom realia życia w ogarniętym wojenną zawieruchą Gdańsku z początku XIX wieku. Żołnierzy z Garnizonu Gdańsk tradycyjnie wspomagać będą goście z Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej "Biały Orzeł" w historycznych mundurach żołnierzy polskich.

Zmiana Warty jest wydarzeniem cyklicznym, odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Projekt Historyczny „Garnizon Gdańsk” istnieje od września 2011 r. i skupia pasjonatów historii Pomorza oraz Gdańska. Jak mówią sami przedstawiciele „Garnizonu” pokazy, inscenizacje, animacja historyczna, rekonstrukcje strojów i wyposażenia oraz działalność z zakresu tzw. „historii ożywionej” i archeologii eksperymentalnej to tylko część spośród praktycznych sposobów krzewienia wiedzy o dziejach i dawnych obyczajach naszego regionu. Uczestnicy projektu zajmują się również organizacją edukacyjnych spotkań, prelekcji czy warsztatów o tematyce historycznej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama