GN 19/2022 Archiwum

Rekonstruktorzy zapraszają

Tym razem, czwarta już, inscenizacja zorganizowana przez grupę rekonstrukcyjną "Garnizon Gdańsk", odbędzie się przy współpracy z Muzeum Bursztynu, które zapewni wojakom plac do ćwiczeń i pomieszczenie koszarowe.

Członkowie "Garnizonu" - żołnierze i mieszczanie, spróbują przedstawić widzom realia życia w ogarniętym wojenną zawieruchą Gdańsku z początku XIX wieku. Żołnierzy z Garnizonu Gdańsk tradycyjnie wspomagać będą goście z Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej "Biały Orzeł" w historycznych mundurach żołnierzy polskich.

Zmiana Warty jest wydarzeniem cyklicznym, odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Projekt Historyczny „Garnizon Gdańsk” istnieje od września 2011 r. i skupia pasjonatów historii Pomorza oraz Gdańska. Jak mówią sami przedstawiciele „Garnizonu” pokazy, inscenizacje, animacja historyczna, rekonstrukcje strojów i wyposażenia oraz działalność z zakresu tzw. „historii ożywionej” i archeologii eksperymentalnej to tylko część spośród praktycznych sposobów krzewienia wiedzy o dziejach i dawnych obyczajach naszego regionu. Uczestnicy projektu zajmują się również organizacją edukacyjnych spotkań, prelekcji czy warsztatów o tematyce historycznej.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama