Nowy numer 39/2022 Archiwum

Paschalne uwielbienie Jezusa

‒ Kościół jest atrakcyjny dla młodych ludzi ‒ uważa ks. Krzysztof Nowak, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Wieczór Modlitwy Młodych to cykl spotkań formacyjnych dla gimnazjalistów i licealistów. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w parafii Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku.

Tematem nadchodzącego Wieczoru Modlitwy Młodych jest „Paschalne uwielbienie Jezusa”.

Na początku spotkania młodzież będzie uwielbiała Chrystusa poprzez modlitwę i śpiew. Nauczy się także nowych pieśni. Blok ewangelizacyjny poprowadzi Marek Filar wraz ze Wspólnotą Radości Paschalnej z Gdyni Obłuża. M. Filar wygłosi katechezę o uwielbieniu Jezusa tańcem. O godz. 22.45 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo uczestników spotkania. Wieczór Modlitwy Młodych zakończy się modlitwą wstawienniczą.

Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i ciasto.

‒ Kościół to nie puste ściany. Jest w nim prawdziwy Bóg i prawdziwi ludzie, którzy przychodzą tu dobrowolnie, modlą się, często chcą zmienić coś w swoim życiu ‒ mówi Katarzyna Czerlińska, uczestniczka spotkań.

« 1 »

Zobacz także

  • KrzysztofGatz
    10.04.2013 16:44
    KrzysztofGatz
    dobrze by jeszcze było napisać, k której się spotkanie zaczyna.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama