Uliczna misja w Trójmieście

Spotkania prowadzone są przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej także w Polsce i w Trójmieście. Jak mówią organizatorzy przedsięwzięcia z Gdańska, misja jest odpowiedzią na wezwanie rzucone przez papieża Franciszka dotyczące potrzeby nowej ewangelizacji.

- W pierwszym spotkaniu na Długim Targu w Gdańsku uczestniczyło około 200 osób - mówi katecheta Janusz Stryjecki. – Mamy nadzieję, że dzięki głoszonej przez nas Dobrej Nowinie ludziom udzieli się radość z obecności Jezusa. Niestety, jak na razie katolicy w Polsce wciąż za mało z niej korzystają.

Jacek Graczyk zachęca do udziału w spotkaniach, bo jak mówi to dobra okazja do umocnienia lub stworzenia nowej więzi z Jezusem. – Za pomocą ewangelii, własnych świadectw, muzyki i wspólnie śpiewanych pieśni głosimy Dobra Nowinę. Robimy to, co uważamy za słuszne, a czy ludzie skorzystają z naszego działania, to już zależy od Boga. Nie sprawdzamy efektów swojej pracy, zdajemy się na łaskę Pana.

Spotkania rozpoczęły się 7 kwietnia a potrwają do 5 maja i będą prowadzone przez kolejne niedziele wielkanocne.

Każde ze spotkań poświęcone jest poszukiwaniu odpowiedzi na konkretne pytania. Poniżej podajemy tematy spotkań oraz wykaz miejsc i terminy, w jakich można będzie spotkać grupy ewangelizatorów.

Spotkanie 2 - 14 kwietnia

Temat: Kim jesteś? Po co żyjesz? Jaki sens ma Twoje życie? Czy jesteś szczęśliwy?

Spotkanie 3 - 21 kwietnia

Temat: Głoszenie Kerygmatu: nowina o Twoim zbawieniu w Chrystusie Jezusie!

Spotkanie 4 - 28 kwietnia

Temat: Kerygmat - głoszenie Ewangelii i wołanie do nawrócenia!

Spotkanie 5 - 5 maja

Temat: Co to jest Kościół? Jakie jest Twoje doświadczenie Kościoła? Czy chciałbyś, żeby wspólnota chrześcijańska Ci pomagała?

Miejsca:

Gdańsk - Park Oliwski przy palmiarni, godz.15:00-17:00, Długi Targ, Zielona Brama, godz.15:00

Sopot - ul.Kościuszki 1, przy kościele św.Jerzego (na początku „Monciaka”

Gdynia-Śródmieście, ul. Armii Krajowej 26; kościół  NMP Królowej Polski

Gdynia-Chylonia - Park Kiloński, godz.16:00-18:00.

« 1 »