GN 19/2022 Archiwum

Cześć ich pamięci!

‒ Domagamy się pełnego zadośćuczynienia dla rodzin, które w wyniku dokonanych zbrodni straciły swoich najbliższych ‒ mówi Hanna Śliwa-Wielesiuk, prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Gdańsku.

Związek Sybiraków Oddział Gdańsk, Gdańska Rodzina Katyńska oraz Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 73. rocznicy II masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o 11.00 u stóp pomnika Golgoty Wschodu na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

Msaz św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej oraz ofiar II masowej zsyłki Polaków na Sybir, a także zmarłych członków Rodziny Katyńskiej i Związku Sybiraków zostanie odprawiona w niedzielę 14 kwietnia o 12.00 w bazylice Mariackiej.

‒ Naszym celem jest ujawnianie faktów i utrwalanie prawdy o losach polskich jeńców wojennych przetrzymywanych w obozach sowieckich, zamordowanych w Katyniu, Twerze i Charkowie oraz innych miejscach na terenie Związku Sowieckiego ‒ mówi Hanna Śliwa-Wielesiuk.

Rodzina Katyńska zachęca wszystkich do udziału w spotkaniach stowarzyszenia, które odbywają się w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca w siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego na ul. Do Studzienki 43. Szkoły zainteresowane organizacją lekcji na temat zbrodni katyńskiej proszone są o kontakt pod numerem: 609 315 649.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama