Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Cześć ich pamięci!

‒ Domagamy się pełnego zadośćuczynienia dla rodzin, które w wyniku dokonanych zbrodni straciły swoich najbliższych ‒ mówi Hanna Śliwa-Wielesiuk, prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Gdańsku.

Związek Sybiraków Oddział Gdańsk, Gdańska Rodzina Katyńska oraz Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 73. rocznicy II masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o 11.00 u stóp pomnika Golgoty Wschodu na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

Msaz św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej oraz ofiar II masowej zsyłki Polaków na Sybir, a także zmarłych członków Rodziny Katyńskiej i Związku Sybiraków zostanie odprawiona w niedzielę 14 kwietnia o 12.00 w bazylice Mariackiej.

‒ Naszym celem jest ujawnianie faktów i utrwalanie prawdy o losach polskich jeńców wojennych przetrzymywanych w obozach sowieckich, zamordowanych w Katyniu, Twerze i Charkowie oraz innych miejscach na terenie Związku Sowieckiego ‒ mówi Hanna Śliwa-Wielesiuk.

Rodzina Katyńska zachęca wszystkich do udziału w spotkaniach stowarzyszenia, które odbywają się w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca w siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego na ul. Do Studzienki 43. Szkoły zainteresowane organizacją lekcji na temat zbrodni katyńskiej proszone są o kontakt pod numerem: 609 315 649.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama