Nowy numer 20/2022 Archiwum

Wierzący z natury

– Co roku wraz z Uniwersytetem Gdańskim organizujemy konferencje naukowe. Ponieważ przeżywamy ogłoszony jeszcze przez papieża Benedykta XVI Rok Wiary, chcieliśmy z różnych stron spojrzeć właśnie na problematykę wiary – mówi ks. Grzegorz Szamocki, rektor GSD.

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskie Seminarium Duchowne zorganizowały 13 kwietnia konferencję naukową: "Historia wiary – wiara w historii. Twórcze impulsy i zagrożenia".

W sobotnie przedpołudnie w Auli Jana Pawła II przy ul. bp. E. Nowickiego 3, w Gdańsku-Oliwie rozpoczęła się konferencja naukowa wpisana tematycznie w przeżywany obecnie w Kościele Rok Wiary. Wśród znamienitych prelegentów głos zabrali m.in. ks. Grzegorz Szamocki, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, który mówił o owocach wiary w Starym Testamencie, ks. Andrzej Najda z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który opowiedział o pierwotnych gminach chrześcijańskich, oraz ks. Wojciech Cichosz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, który wygłosił referat na temat nowych perspektyw wychowania w wierze w nauczaniu Soboru Watykańskiego II. – Chodziło nam o ukazanie wiary z perspektywy naukowej, w aspektach: biblijnym, teologicznym, historycznym, medycznym, filozoficznym i praktycznym – wyjaśnia ksiądz rektor. W czasie konferencji głos zabrał również bp Marcin Hintz, duchowny luterański, oraz znani świeccy wykładowcy: prof. Jan Iluk, dr hab. Józef Włodarski, prof. Piotr Lass oraz dr hab. Bożena Matuszczyk. Wśród zainteresowanych słuchaczy nie zabrakło studentów trójmiejskich uczelni oraz kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama