Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Umocnieni w drodze przejdź do galerii

– Wzmacniajmy się w duchu w czasie naszego oczekiwania na 25 lipca, kiedy po raz kolejny z Bożą pomocą wyruszymy z Helu – mówił ks. Jan Plottke, proboszcz parafii św. Michała Archanioła ze Starzyna witając pielgrzymów.

14 kwietnia w 3. niedzielę wielkanocną odbyło się spotkanie sympatyków i uczestników Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej, która od 31 lat podąża na przełomie lipca i sierpnia z Helu na Jasną Górę.

O godz. 12.00 w starzyńskim kościele została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. prof. Jana Perszona, kierownika Pielgrzymki. – Ani jeden ze Świętych wyniesionych na ołtarze nie był bezgrzeszny. Na tym świecie nie istnieje kościół ludzi doskonałych i absolutnie świętych. Wszyscy jesteśmy grzesznikami – mówił w czasie kazania ks. Perszon. – Chrystus nie chce świętoszków. On chce, żebyśmy tam, gdzie On nas widzi i posyła, odważnie szli, świadomi naszych słabości i nieporadności. Obietnica Bożej Mocy zawsze towarzyszy ludzkiej słabości – dodał. Po Eucharystii ks. Jan Plottke, proboszcz parafii, zaprosił wszystkich gości na wyśmienity obiad i pyszne kaszubskie ciasta przygotowane przez mieszkańców Starzyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama