Rodzina wielodzietna - koszt czy inwestycja?

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku 24 kwietnia odbędzie się konferencja dofinansowana przez miasto Gdańsk pt. „Rodzina wielodzietna - koszt czy inwestycja?”

O 11.00 w Sali Herbowej Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego, uroczyście otworzy konferencję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom”, Związek Dużych Rodzin TRZY PLUS oraz Civitas Christiana.

W czasie pierwszej sesji dotyczącej społeczeństwa swój referat na temat „Wielodzietności w perspektywie psychologicznej” wygłosi prof. Teresa Rostowska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas sesji drugiej o demografii głos zabiorą prof. Izydor Sobczak z Uniwersytetu Gdańskiego („Przyszłość demograficzna Polski - zmiana relacji międzypokoleniowych”) oraz Jacek Barzowski ze Związku Dużych Rodzin TRZY PLUS („Demografia, rodzina a gospodarka”).

Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom” przedstawi propozycje współpracy z samorządem lokalnym i biznesem w czasie sesji trzeciej, dotyczącej polityki prorodzinnej w Polsce i Europie. Na koniec konferencji przewidziana jest dyskusja.

Zdaniem organizatorów konferencja ma pokazać, że rodzina wielodzietna to nie patologia, ale wspólnota o dużym znaczeniu ekonomicznym, demograficznym i społecznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..