Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Ponad 400 tysięcy dla hospicjów

Ponad 4000 wolontariuszy ze 130 tysiącami żonkili przez całą niedzielę, 21 kwietnia, kwestowało na ulicach, skwerach i przy parafiach. Na rzecz hospicjów zebrali sumę przekraczającą 418 tysięcy złotych.

Tak było w poniedziałek o godz. 10. Wciąż jednak dostarczano wówczas nowe puszki.

Zbiórce towarzyszyły rozmaite atrakcje. Koncerty, parady, pokazy aktywności sportowych, plenerowe zabawy dla całych rodzin.

– Nasze uczestnictwo w „Polach Nadziei” jest wyrazem ludzkiej solidarności z ludźmi terminalnie chorymi. Złożone dary serca oraz zaangażowanie wolontariuszy teraz przełoży się na konkretną pomoc. – mówi ks. Janusz Steć, Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Zebrane podczas finału kampanii „Pola Nadziei” na Pomorzu środki przeznaczone będą przede wszystkich na bieżącą działalność hospicjów: zakup leków, sprzętów medycznych, środków opatrunkowych i higienicznych. – W naszym wypadku najpilniejsze potrzeby związane są z dokończeniem budowy i wyposażeniem Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci – mówi Justyna Cyman, koordynator wolontariatu w gdyńskim Hospicjum im. Św. Wawrzyńca.

Problemy dotyczą zarówno utrzymania hospicjów, jak kolejek osób oczekujących na pomoc. – Zebrane środki pomogą nam zmniejszyć tę kolejkę do Domowego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku – podkreśla ks. Jędrzej Orłowski.

Oprócz potrzeb związanych z codzienną całodobową opieką pojawiają się także prozaiczne problemy. – Remont przeciekającego dachu, odświeżenie pokojów i korytarzy to równie ważne potrzeby – mówi Andrzej Urbański, dyrektor Domu Hospicyjnego Caritas św. Józefa w Sopocie.

Ale „Pola Nadziei” to nie tylko proste zbieranie pieniędzy. – Refleksja nad tym, czym jest godna śmierć i w jaki sposób można do niej przygotować drugiego człowieka, a także samego siebie, to najważniejsze pytania egzystencjalne, przed którymi stajemy – stwierdza Ks. Jan Kaczkowski Dyrektor puckiego Hospicjum.

„Pola Nadziei” to coroczna kampania prowadzona przez hospicja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby ośrodków hospicyjnych oraz szerzenie idei hospicyjnej w społeczeństwie. - Akcja ma przypomnieć nie tylko o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia, ale także zaktywizować tych, którzy chcą i mogą pomagać – zaznacza Alicja Stolarczyk, prezes Fundacji Hospicyjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama