Nowy numer 39/2022 Archiwum

Marszałek stanie przy urzędzie przejdź do galerii

– Przyszliśmy tu po to, aby z tego miejsca zaczerpnąć nadziei. Zabierzmy ją do domu. Kieruję do Was słowa ogromnej wdzięczności za dar Piłsudczyków i za dar Piłsudskiego w Gdyni – mówił ks. prał. Edmund Skalski w gdyńskim kościele NMP Królowej Polski podczas Mszy św. poprzedzającej wmurowanie kamienia węgielnego.

Punktualnie o godz. 12 w środę 24 kwietnia rozpoczęły się uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod mający stanąć nieopodal Urzędu Miejskiego, przy alei Piłsudskiego pomnik Marszałka. Monument powstaje z inicjatywy Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Autorem projektu jest znany rzeźbiarz – Stanisław Szwechowicz. W Gdyni można podziwiać już inne pomniki jego autorstwa, m.in. pomnik Antoniego Abrahama czy popiersie Eugeniusza Kwiatkowskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej i poczty sztandarowe. Przybyły też delegacje organizacji pozarządowych oraz uczniowie gdyńskich szkół, a także liczni mieszkańcy miasta. Wśród zgromadzonych można było dostrzec ubranych w barwne stroje reprezentantów Szlachty Tatarskiej b. Księstwa Litewskiego z jej prezydentem Jerzym Mursą Szahuniewiczem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama