Nowy numer 26/2022 Archiwum

Z Kibeho do Gietrzwałdu

- Gdy ktoś zwróci się do Matki Bożej o pomoc zawsze zostanie wysłuchany - mówi Adam Sobiech, kierownik pielgrzymki.

Spod kościoła pw. św. Katarzyny w Gdańsku 1 maja wyruszyła II Majowa Pielgrzymka Różańcowa w intencji papieża Franciszka. 65. pątników wyjechało autokarem do Pasłęka, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Józefa. Stamtąd pieszo i w całkowitym milczeniu pielgrzymi udali się do Morąga. Celem peregrynacji jest Gietrzwałd, miejsce objawień maryjnych.  

- Po zeszłorocznej pielgrzymce dwie osoby poważnie chore poczuły się lepiej. Ich problemy zdrowotne minęły. Od ludzi, którzy z nami szli albo mijali nas po drodze dostajemy telefony, smsy, maile z komunikatem: „Maryja zmieniła nasz świat” - opowiada Adam Sobiech.

Pielgrzymce towarzyszy figura Matki Bożej z Kibeho. W tym niewielkim miasteczku położonym w Rwandzie 28 listopada 1981 r. Alphonsine Mumureke, uczennicy szkoły średniej ukazała się Maryja. - Figura jest bardzo ciężka, ma ok. 70 centymetrów, a mimo to każdy pątnik chce ją nieść. Ja, moja rodzina, przyjaciele dostajemy od Matki Bożej z Kibeho niezliczoną ilość łask - zapewnia A. Sobiech. 

Z okazji Dnia Flagi każdy pielgrzym wyposażony został w biało-czerwoną chustę i czapeczkę z napisem „Polska”. - Niesiemy także pokaźnych rozmiarów flagi w narodowych barwach. Rok temu mieszkańcy okolicznych miejscowości klaskali na nasz widok - mówi kierownik wycieczki.

Pielgrzymce przewodniczy ks. Roman Rusinek SAC, wieloletni misjonarz w Rwandzie, autor książki „Kibeho. Cud w sercu Afryki”. Patronat nad wydarzeniem objął Pallotyński Sekretariat Misyjny w Warszawie.

Powrót zaplanowany jest na 3 maja.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama