GN 19/2022 Archiwum

Wolontariat na Ukrainie

Duszpasterstwo Akademickie „Na Czarnej” w Gdańsku – Wrzeszczu organizuje dla studentów wzorem lat ubiegłych letni wolontariat na Ukrainie.

Jak mówi Katarzyna Błaszkowska, organizatorka akcji - letnie wyjazdy trójmiejskich studentów na Ukrainę mają zapewnić mieszkającym tam Polakom jakikolwiek kontakt z Polską i polskością.

Półkolonie dla dzieci organizowane są w ubogich miejscowościach zachodniej Ukrainy. Zajęcia odbywają się na miejscu, w parafiach, które zapewniają wolontariuszom dach nad głową i wyżywienie. - Często na spotkania z nami czekają także starsi, którzy bardzo przywiązani do Polski, chcą posłuchać języka polskiego, dowiedzieć się, jak dziś żyje się w Polsce oraz opowiedzieć o sobie i swoich, nieraz trudnych, doświadczeniach bycia Polakiem na Ukrainie - mówi pani Katarzyna. Wyjazdy odbywają się w lipcu i w sierpniu. Trwają trzy tygodnie (od niedzieli do niedzieli). Do danej parafii wysyłanych jest 2 wolontariuszy. Zgłoszenia trwają do niedzieli 26 maja. Wszelkich informacji udziela Katarzyna Błaszkowska, tel. 601 472 093 lub e-mail: kasjade@gazeta.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama