Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Początek sezonu wycieczkowców

Wpłynięcie do gdyńskiego portu ogromnego włoskiego wycieczkowca "Costa Pacifica" zainaugurowało sezon statków pasażerskich w gdyńskim porcie.

Kolos zacumował przy nabrzeżu Francuskim w Gdyni około godz. 8 rano w uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to nie pierwsza jego wizyta w Polsce. "Costa Pacifica" mierzy 290,2 m długości i na swój pokład może zabrać prawie 4 tys. pasażerów oraz tysiąc członków załogi. W sezonie 2013 wycieczkowiec ten odwiedzi gdyński port jeszcze pięć razy. "Costa Pacifica" jest siostrzanym statkiem "Costy Concordii", która rozbiła się o skały w pobliżu włoskiej Isola del Giglio w styczniu 2012 roku.

Tegoroczny sezon wycieczkowców będzie bardzo długi, bowiem ostatni statek pasażerski - bermudzka "Adonia" - spodziewany jest dopiero 13 października. W sumie w tym roku zaplanowano 60 wizyt 26 jednostek. Największym statkiem odwiedzającym Gdynię będzie MSC ""Poesia" z Panamy. Mierzący prawie 294 m długości wycieczkowiec przypłynie do Polski już 10 maja.

Natomiast 30 maja, 1 czerwca, 25 lipca, 27 lipca i 14 sierpnia gdyński port będzie gościł dwa lub więcej statków pasażerskich jednocześnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama