Nowy numer 38/2021 Archiwum

Salut konstytucji przejdź do galerii

- Jesteśmy świadkami, jak dzisiaj lansowany jest świat ludzi bez ojczyzny, świat ludzi bez religii - mówił 3 maja w kościele garnizonowym ks. prał. kmdr Bogusław Wrona, dziekan Marynarki Wojennej.

- Uroczystość obchodzona w Polsce 3 maja łączy w sobie treści religijne i patriotyczne - mówi pan Piotr, emerytowany oficer Marynarki Wojennej. - Od 1989 roku staraliśmy się obchodzić to święto jak najbardziej uroczyście - dodaje. Jak co roku, o godz. 8 w Porcie Marynarki Wojennej na wszystkich okrętach podniesiono wielką galę banderową.

O godz. 9.30 w kościele garnizonowym uroczystą Mszę św. odprawił dziekan Marynarki Wojennej ks. kmdr Bogusław Wrona. W modlitwie uczestniczył także ks. kmdr Marcin Pilch wyznania ewangelickiego. Obecni byli również adm. Marian Ambroziak, dowódca 3. Flotylli Okrętów, oraz kmdr Mariusz Mięsikowski, zastępca komendanta Akademii Marynarki Wojennej. W uroczystości wziął udział Jerzy Miotke, przewodniczący Rady Miasta Gdynia. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra wojskowa ze Świnoujścia.

- Nie wystarczy śpiewać: ”Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”. Nawet nie wystarczy przyjść na Mszę św. i przynieść sztandar. Nie wystarczy przeżywanie chrześcijaństwa w sposób rytualny, powierzchowny, w którym wyżej ceni się estetykę niż moralność - mówił do zgromadzonych ks. Wrona.

O godz. 11.40 z zacumowanego przy Nabrzeżu Pomorskim okrętu-muzeum ORP "Błyskawica", w obecności licznie zgromadzonych gdynian i gości, rozległa się złożona z 21 wystrzałów salwa honorowa. Jest to tzw. salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych osób w państwie i uroczystości państwowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama