GN 19/2022 Archiwum

Gdyńskie obchody 3 Maja przejdź do galerii

- Modlimy się za wstawiennictwem Maryi, Królowej Polski, aby owe wielkie ideały, zawarte w Konstytucji 3 Maja, nie były deptane - mówił w kościele NMP Królowej Polski ks. prał. Edmund Skalski.

Od uroczystej Eucharystii rozpoczęły się w Gdyni obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kościół przy ul. Świętojańskiej po brzegi wypełnił się wiernymi. We Mszy św. uczestniczyły delegacje władz samorządowych, poczty sztandarowe, piłsudczycy i harcerze.

- Dziś zbyt często chce się żyć bez Boga i bez chrześcijańskich wartości. To nic innego niż próba kupienia przekonań za obiecywaną poprawę bytu - mówił ks. Skalski. - To jest swego rodzaju oszustwo, bo poprawa bytu może stać się udziałem ludzi dzięki ich pracy przede wszystkim. Bez sprzedawania duszy. Bez sprzedawania wiary, religii. Bez pozbywania się Boga możemy zapracować na lepsze jutro - przekonywał.

Po Mszy św. u stóp pomnika Konstytucji 3 Maja przy ul. Słowackiego uczestnicy Mszy św. złożyli kwiaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama