Nowy Numer 41/2021 Archiwum

W obronie rodziny przejdź do galerii

- Ataki na małżeństwo są obecne, bo rodzina jest podstawą życia społecznego i podstawą kościoła. To rodzina prowadzi do Boga. To w rodzinie przekazywana jest wiara - mówił w czasie homilii w kościele św. Brygidy ks. Krzysztof Ławrukajtis.

Marsz w obronie rodziny przeszedł w niedzielne popołudnie 5 maja ulicami Gdańska. Uczestnicy protestowali przeciwko ekspansji homoseksualizmu, ośmieszaniu małżeństwa i rodziny oraz próbom wprowadzenia do programów szkolnych fałszywej wizji ludzkiej seksualności. Marsz poprzedziła Msza św. w intencji Kościoła, świętości małżeństwa i rodziny oraz Bożego błogosławieństwa dla metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. - Dzisiaj chrześcijanin zapomniał o tym, że ma misję - mówił w kazaniu ks. Krzysztof Ławrukajtis. - Bóg stwarzając człowieka, dał każdemu z nas powołanie. Stworzył mężczyznę i kobietę. Pierwszym powołaniem, w którym człowiek może się zbawić jest małżeństwo. To jest nasza rzeczywistość. W małżeństwo wpisany jest sam Pan Bóg. Miłość ojcowska Boga, miłość macierzyńska Boga - kontynuował.

Po uroczystej Eucharystii ulicą Rajską, Podwalem Grodzkim i Wałami Jagiellońskimi pod pomnik Jana III Sobieskiego przeszedł pochód z biało-czerwonymi flagami. Na czele marszu niesiono dwa duże transparenty z napisami: "Stop homodyktatowi. Chłopak i dziewczyna to jest rodzina" oraz "Nie ma wolności bez TV Trwam". Wśród haseł wykrzykiwanych przez uczestników przemarszu usłyszeć można było: "nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka", "wolne media, wolność słowa, wolna Polska narodowa" oraz "Polska wolna od dewiacji". - Mówimy nie dla dyktatu homoterrorystów. Walcząc o prawa dla homoseksualistów, pozbawia się praw obywatelskich katolików - mówił pod pomnikiem Jana III Sobieskiego Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Polska rodzina jest siłą naszego społeczeństwa, naszej ojczyzny i kościoła. Rodzina jest obroną naszej godności i przyszłości. Bez rodziny Polska nie ma przyszłości. Związki partnerskie nam jej nie zapewnią.

Wśród uczestników Mszy św. i marszu obecni byli również Anna Fotyga, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Zbigniew Wysocki, Anna Kołakowska, koordynator Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Waldemar Jaroszewicz z Civitas Christiana, przedstawiciele władz oraz działacze Solidarności, koła diecezjalne Radia Maryja oraz harcerze ZHR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama