Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Solidarność pamięta przejdź do galerii

W niedzielne popołudnie 5 maja pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku odsłonięto tablicę upamiętniającą strajki w maju i sierpniu 1988 roku.

- Jestem wdzięczny za umieszczenie tej tablicy w 25 rocznicę strajków - mówił przed bramą Stoczni Gdańskiej Alojzy Szablewski, przewodniczący komitetu strajkowego. - Było nas tam wtedy 1500. Ten majowy strajk był przełomowy, bo pokonano lęk.

Wśród zgromadzonych obecni byli m.in. Anna Fotyga, Krzysztof Dośla, Karol Guzikiewicz, o. Piotr Dettlaff oraz nowe pokolenie gdańskiego NZS-u. Mateusz Puwałowski, przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Gdańskiego, przedstawił zakres działalności stowarzyszenia i zaprosił zebranych na seminarium poświęcone strajkom majowym połączone z upamiętnieniem Przemysława Gosiewskiego, które odbędzie się 14 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

O. Piotr Dettlaff, po wspólnej modlitwie za ojczyznę, jej wolność i niepodległość, poświęcił tablicę. Następnie Alojzy Szablewski i Mateusz Puwałowski dokonali jej odsłonięcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama