Nowy numer 38/2021 Archiwum

Jakie będą nasze świątynie?

"Kto ma prawo decydować o tym jakie będą świątynie?" - na to pytanie odpowiedzą uczestnicy dyskusji.

W Galerii Mariackiej 9 maja o godz. 17.00 odbędzie się debata z cyklu "Publiczny wymiar wiary" dotycząca kontrowersyjnych konsultacji społecznych w sprawie budowy sanktuarium bł. Jana Pawła II na gdańskich Łostowicach.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Rady Miasta Gdańska, ruchów katolickich, parafii bł. Jana Pawła II, architekci, prawnicy, a także wyznawcy innych religii. Jego celem jest rzetelna, merytoryczna dyskusja dotycząca obecności sacrum w przestrzeni publicznej.

- Pragniemy ukazać źródła konfliktów dotyczących budowy świątyń oraz przedstawić sposoby ich rozwiązywania - mówi Waldemar Jaroszewicz, organizator spotkania. Rozstrzygniemy także na ile ten problem jest problemem ideologiczno-politycznym, a na ile inspirowaną akcją - dodaje. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do obejrzenia transmisji na żywo i udziału w dyskusji online na stronie internetowej http://www.diecezja.gda.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama