Nowy numer 42/2021 Archiwum

W uznaniu zasług

- Pragniemy oddać hołd bohaterom ostatniego etapu walki o wolność, uznać zasługi tych, którym tak wiele zawdzięczamy - mówi Jan Daniluk, asystent prasowy IPN w Gdańsku.

W historycznej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej 10 maja odbędzie się spotkanie z okazji 25. rocznicy strajków majowych 1988 roku.

W programie wystąpienia ks. Jarosława Wąsowicza SDB na temat udziału młodzieży w strajkach majowych oraz Arkadiusza Kazańskiego o roli trójmiejskich zakładów pracy w maju 1988 r. Swój udział w debacie potwierdzili także uczestnicy strajków.

Spotkanie poprzedzi modlitwa oraz uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych Stoczniowców Grudnia 1970 przy Placu Solidarności.  

O godz. 14.00 zaplanowano także otwarcie autorskiej wystawy fotografii Anny Beaty Bohdziewicz Maj'88. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w ramach stałej wystawy "Drogi do Wolności" znajdującej się w podziemiach Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Organizatorami spotkania są Oddział IPN w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności oraz Region Gdański NSZZ "Solidarność". Wstęp wolny.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama