Nowy numer 21/2022 Archiwum

Gdynia się rusza przejdź do galerii

W sobotę 11 maja Gdynia została opanowana przez uczestników Biegu Europejskiego. Zawodnicy musieli zmierzyć się z dziesięciokilometrową trasą wiodącą ulicami miasta.

Wystrzał z ORP "Błyskawica" o godz. 13.30 rozpoczął bieg. Zawodnicy wystartowali ze Skweru Kościuszki przemierzając nową dziesięciokilometrową trasę wiodącą ulicami: Waszyngtona, Polską, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Świętojańską, Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim. Jako pierwszy na metę przybiegł gdańszczanin, Radosław Dudycz z czasem 30 minut i 36 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Marta Krawczyńska z Malborka, która uzyskała czas 35 minut i 21 sekund. W sumie bieg ukończyło 3184 zawodników.

Dziesięciokilometrowy bieg poprzedził Marsz Europejski. Wcześnie rano na trasie pojawili się Nordic Walkerzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po nich wystartowali biegacze ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama