GN 19/2022 Archiwum

Przymusowe odwiedziny

MPI Discovery, specjalistyczna jednostka służąca budowie morskich farm wiatrowych, zacumował przy Nabrzeżu Kutrowym w Basenie Prezydenta. Statek awaryjnie zawinął do gdyńskiego portu z powodu wykrytej usterki.

Jednostka pracowała u szwedzkich wybrzeży, gdy wykryto pęknięcie trzech z sześciu nóg, na których się podnosi w trakcie budowy. Załoga natychmiast skierowała statek do najbliższego portu, który był w stanie przyjąć kolosa. Wybrano Gdynię. Do Trójmiasta przylecą eksperci z Wielkiej Brytanii, którzy dokonają specjalistycznego przeglądu.

Na pokładzie MPI Discovery znajdują się wirniki, śmigła i wieże turbiny. Wysokość tych ostatnich wynosi ponad 65 metrów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama