Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Odmawiajcie różaniec codziennie

- Już tylko pięć lat dzieli nas od stulecia Objawień Fatimskich. Matka Boża ostrzegła w nich świat przed zalewem grzechu i bezbożnictwa. Prosi o pokutę i modlitwę różańcową za ginących grzeszników - pisze ks. Piotr Tworek w zaproszeniu na Triduum Fatimskie.

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance 11 maja rozpoczęło się Triduum Fatimskie. Ks. Piotr Tworek, proboszcz parafii, zaprasza na Msze św. z konferencjami, które poprowadzi o. Emilian Sigiel z Sekretariatu Misyjnego Pallotynów w Ząbkach. Tematem obecnego roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej jest "Eucharystyczny klucz - cud nad cudami, który zmienia wszystko". Nabożeństwa będą odbywały się od maja do października 2013 r. w dniach 11-13.

- Matka Boża nie ukazała się trójce dzieci ot tak, dla zabicia czasu. Maryja przyszła na zaproszenie ludzi - powiedział o. Emilian podczas homilii wygłoszonej 12 maja. Pallotyn przypomniał historię fatimskich objawień. - Był 1917 rok. Trwała I wojna światowa. Ówczesny papież Benedykt XV stwierdził, że jest ona największą hańbą nowoczesnej Europy, wielkim wstydem i degradacją człowieczeństwa. Ojciec Święty 5 maja w czasie jednej z audiencji wypowiedział piękną modlitwę o pokój. Poprosił także wszystkich zgromadzonych o to, by wyciągnęli różańce i poprosili Matkę Bożą o zakończenie wojny. Jak wiemy słowa papieża nie pozostały bez echa. Maryja ukazała się w Fatimie 9 dni później - mówił o. Emilian.

Świadkiem sześciu objawień było troje fatimskich dzieci: Łucja, Franciszek i Hiacynta. Matka Boża zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że wielu ludzi skazanych jest na wieczne potępienie. Podkreślała, że należy się dużo modlić i wynagradzać Bogu za grzechy. "Odmawiajcie różaniec codziennie, abyście uprosili pokój dla świata i koniec wojny" - powiedziała Maryja dzieciom podczas pierwszego objawienia.

- Zostaliśmy zaproszeni w Fatimie do tego, żeby dopomóc Panu Bogu ratować nasz świat. Zachęcam, abyśmy obudzili nasze serca oraz sumienia i posłuchali Matki Bożej zwłaszcza tutaj, w "gdańskiej Fatimie" na Żabiance - powiedział na zakończenie kazania o. Emilian.

13 maja odbędzie się odpust parafialny z okazji 96. rocznicy objawień w Fatimie. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. a po niej różańcowa procesja maryjna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama