Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Przyjaciele w GSD

Każdego roku w maju Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza Przyjaciół GSD na spotkanie oraz wspólną modlitwę z przełożonymi i alumnami.

W ostatnią sobotę 12 maja już po raz dwunasty gdańscy klerycy gościli w swoich oliwskich progach członków Towarzystwa Przyjaciół Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewem o godz. 9.00 w Auli im. Jana Pawłą II, przy ul. Bp. Nowickiego 2. Następnie zebranych powitał ks. Grzegorz Szamocki, rektor GSD. Później o godz. 10.00 w katedrze Oliwskiej została odprawiona uroczysta Msza św., po której klerycy przedstawili zgromadzonym gościom program artystyczny. W czasie występów członkowie Towarzystwa otrzymali od alumnów upominki. Po wspólnym obiedzie w refektarzu pocysterskim na zakończenie spotkania odprawiono nabożeństwo majowe w ogrodzie seminaryjnym. Towarzystwo Przyjaciół Gdańskiego Seminarium Duchownego zostało powołane w grudniu 2001 roku przez abp. Tadeusza Gocłowskiego. Jego członkowie swoją modlitwą i ofiarowanym cierpieniem wspierają kleryków na drodze formacji do kapłaństwa. Obecnie grono Przyjaciół GSD liczy prawie 1600 osób. Jednak członkiem stowarzyszenia może być każdy. Warunkiem przystąpienia do Towarzystwa jest złożenie deklaracji o podjętym zobowiązaniu duchowym. Więcej informacji o Towarzystwie Przyjaciół GSD na stronie: www.gsd.gda.pl/towarzystwo-przyjaciol.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama