Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Gdańsk w 3D

Samochód Google Street View ponownie wyjechał na gdańskie drogi. Dwa lata temu ze względu na zbliżające się Euro aż pięć pojazdów ze specjalistycznym sprzętem fotografowało ulice Trójmiasta.

Specjalistyczny samochód z kamerą zamontowaną na dachu fotografował Gdańsk-Osowę w czwartek, 8 maja. Po kilku miesiącach fotografowania zebrany materiał zostanie poddany obróbce polegającej na zamazywaniu twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów. Następnie obrazy zostaną dokładnie połączone w panoramy 360 stopni. Po czym nowe zdjęcia Street View z Gdańska zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom Google Maps.

Funkcja Street View pozwala osobom korzystającym z Internetu wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Dzięki tej opcji turyści na całym świecie mogą szczegółowo obejrzeć miasta oraz położenie hoteli i zabytków, które zamierzają odwiedzić.

Największe Polskie miasta można oglądać w Google Street View od marca 2012 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama