Nowy numer 42/2021 Archiwum

Muzeum wieczorową porą

Europejska Noc Muzeów odbędzie się na Pomorzu już po raz 8. W nocy z 18 na 19 maja, od 19.00 do 1.00 będzie można zwiedzać muzea, galerie, instytucje kultury, pracownie artystyczne i stowarzyszenia w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Pruszczu Gdańskim, Wejherowie i Tczewie.

- Tegoroczna Noc Muzeów po raz kolejny zaskoczy zwiedzających - mówi Barbara Sroka, zastępca dyrektora Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. - Po raz pierwszy będzie można skorzystać z wyjątkowej muzealnej taksówki. Trasy przejazdów zabytkowych pojazdów będą prowadzić szlakiem placówek biorących udział w Nocy Muzeów - dodaje.

Oferta edukacyjna i kulturowa oraz przygotowane specjalne programy artystyczne będą skierowane do szerokiego grona odbiorców. - Mimo późnej pory nie obawiajmy się zabrać ze sobą dzieci. Bardzo wiele placówek organizuje właśnie dla nich specjalne atrakcje - tłumaczy Barbara Sroka. Będą to warsztaty, konkursy i gry miejskie. Oprócz tego obejrzeć będzie można rekonstrukcje historyczne, multimedialne pokazy naukowe i filmy. Wiele placówek na tę noc udostępni nowe nabytki, niepokazywane jeszcze kolekcje i wystawy stałe, w niecodziennym nocnym entourage'u.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny bądź za symboliczną złotówkę. Więcej informacji o przedsięwzięciu wraz z listą otwartych placówek można znaleźć na stronie: www.ikm.gda.pl/nocmuzeow/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama