Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Maria Vadia w Gdańsku

- Bycie katolikiem to coś więcej niż chodzenie do kościoła. Bycie katolikiem oznacza kroczyć drogą, którą wybrał dla nas Pan Bóg - powiedziała Maria Vadia.

W Auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie 17 maja odbyło się seminarium pt. "Nowa Pięćdziesiątnica". Poprowadziła je Maria Vadia, świecka misjonarka ze Stanów Zjednoczonych. Rekolekcje rozpoczęły się od modlitwy uwielbienia. Następnie charyzmatyczka prosiła Boga o uzdrowienie chorych i cierpiących. Najważniejszymi punktami programu były osobiste świadectwo Marii Vadii oraz nauczanie w autorytecie Pisma Świętego.

- Na świecie żyje blisko 4 miliardy ludzi nie znających Jezusa. Bóg pragnie, żeby jego rodzina się powiększała. On wysłał nas, byśmy byli apostołami wszystkich narodów. Dlatego musimy każdemu napotkanemu człowiekowi mówić o Chrystusie. Na tym polega ewangelizacja w mocy Ducha Świętego - mówiła misjonarka.

W czasie seminarium posługę kapłańską sprawowali: ks. Radosław Rafał oraz o. Janusz Jędryszek OFMConv.

Maria Vadia urodziła się w Hawanie na Kubie w zamożnej rodzinie katolickiej. Miała 10 lat, gdy przeniosła się z rodziną do Miami na Florydzie, aby uciec od reżimu komunistycznego.  Ma czwórkę dzieci. 

Jest świecką misjonarką i ewangelizatorką. Angażuje się w posługę odnowy charyzmatycznej oraz w działalność stowarzyszenia Magnificat. Regularnie odwiedza więzienie dla kobiet. Jest założycielką fundacji Chwała Boża, która zajmuje się głoszeniem Ewangelii i posługą modlitwy uzdrowienia. Prowadzi Szkołę Słowa Bożego. Maria Vadia pełni misję apostolską w wielu krajach, szczególnie w Afryce. Jest autorką książek “Uzdrowienie jest dla ciebie”, “Twój język ma moc”, “Strzała w Jego ręku”, “Jak trwać w Duchu Świętym”.

Spotkanie z Marią Vadią zorganizowała Fundacja Status Feminae.

« 1 »

Zobacz także

  • i40i4
    20.05.2013 09:52
    ...a w Święto Zesłania Ducha Świętego

    gościliśmy ją w RADOMIU :)
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama