Nowy numer 09/2024 Archiwum

Noc pełna atrakcji przejdź do galerii

Ósma Europejska Noc Muzeów już za nami. Na Pomorzu w nocy z 18 na 19 maja, w godz. 19.00 - 1.00 można było zwiedzać muzea, galerie i instytucje kultury. Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny bądź kosztował symboliczną złotówkę.

Mimo potężnej ulewy, która przeszła około godz. 20.00 nad Trójmiastem, placówki biorące udział w Nocy Muzeów przeżywały prawdziwe oblężenie. Ruch w muzealnych placówkach nasilił się tuż przed północą. Zwiedzający bowiem chcieli  w tę wyjątkową noc zobaczyć jak najwięcej. Gdańsk, Sopot, Gdynia, Pruszcz Gdański i Wejherowo zaprezentowały bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną oraz specjalne programy artystyczne skierowane do szerokiego grona odbiorców. 

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie w ramach wystawy "Wędrówka na zachód", złożonej ze 130 japońskich drzeworytów, przygotowała warsztaty kaligrafii japońskiej oraz orgiami dla dzieci. Muzeum Emigracji w Gdyni razem z cukiernią "Delicje" zadbało o słodki akcent. W programie obok obejrzenia archiwalnej kolekcji zdjęć "Delicje w PRL-u", można było spróbować specjałów z czasów Polski Ludowej. Muzeum Narodowe w Gdańsku przygotowało m.in. warsztaty plastyczne dla najmłodszych, krótkie prelekcje dotyczące eksponatów muzealnych i sylwetek artystów oraz koncert muzyki kameralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama