GN 19/2022 Archiwum

Spełnione oczekiwanie przejdź do galerii

- Bez Ducha Świętego Bóg jest daleko, Chrystus należy do przeszłości, a Ewangelia jest martwą literą – mówił podczas homilii w bazylice Mariackiej ks. Jacek Socha.

Noc zesłania Ducha Świętego zgromadziła w bazylice Mariackiej kilka tysięcy wiernych. Punktualnie o północy rozpoczęła się Msza św. której przewodniczył ks. Andrzej Pardela, dyrektor wydziału duszpasterskiego gdańskiej kurii. Wraz z nim Eucharystię sprawowało kilkudziesięciu kapłanów.

Większość zgromadzonych w świątyni uczestniczyła wcześniej we wspólnotowych czuwaniach, odbywających się w kościołach stacyjnych. - W naszych wspólnotach pojawia się pytanie, co my mamy zrobić. Najważniejsze jest jednak pytanie, czy żyjemy Ewangelią – podkreślał ks. Jacek. - Zmartwychwstały Jezus jest tutaj – zakończył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama