GN 19/2022 Archiwum

Przez muzykę do Boga

- Jezus otacza miłością i opieką nie tylko cały Kościół, poszczególne parafie, wspólnoty, ale także wszystkie kraje i kontynenty. Ogarnia nasze domy, rodziny, relacje, pragnienia i myśli - mówi Mariusz Mamulski, lider zespołu.

W kościele Św. Trójcy 25 maja odbył się koncert "Jezus Ogarnia" trójmiejskiej formacji Inspirum.

Było to wielkoformatowe wydarzenie ewangelizacyjne łączące w sobie muzykę, śpiew, video art 3D, wizualizacje, modlitwy, świadectwa oraz beat-box. Występ zakończył się wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

- Chcemy uświadomić ludziom, że Bóg ogarnia wszystkie sfery naszego życia. Dotyka osobiście każdego, nadając sens naszemu istnieniu. Atrakcyjna forma ma jedynie wzmacniać ten przekaz - wyjaśnia Mamulski.

Formacja Inspirum powstała w październiku 2011 roku. Gra CCM, czyli współczesną muzykę chrześcijańską. W repertuarze zespołu można znaleźć zarówno energiczne utwory ewangelizacyjne, spokojne pieśni uwielbienia, jak i motywy świeckich kompozycji, które uzupełniają tematycznie przekaz Dobrej Nowiny. W skład Inspirum wchodzą: ponad 20-osobowy chór, 10 instrumentalistów, tancerze, filmowcy, technicy akustyczni i oświetleniowcy. Opiekunem duchowym zespołu jest ks. Andrzej Leszczyński.

Zespół całkowicie za darmo oferuje księżom archidiecezji gdańskiej m.in. pomoc w muzycznym przygotowaniu młodzieży do bierzmowania, prowadzenie rekolekcji, zakładanie zespołów parafialnych.

- Chcemy zarażać innych miłością do Boga i muzyki. Pokazywać, że warto robić coś, niekoniecznie dla pieniędzy. Inspirować do twórczego współdziałania - podkreśla Mariusz Mamulski.

Koncert został objęty patronatem "Gościa Niedzielnego". Kolejne występy Inspirum odbędą się 29 czerwca w Koszalinie, 5 lipca w Gnieźnie, 6 lipca w Chludowie k. Poznania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama