Nowy numer 42/2021 Archiwum

Rodzinny festyn w szkole przejdź do galerii

W sobotę 25 maja, na placu przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni (ul. Armii Krajowej 26) odbył się doroczny majowy festyn szkolny organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny.

- Organizujemy festyn już po raz jedenasty. Jest on ściśle związany z istnieniem szkoły, która w tym roku obchodzi swoje jedenastolecie - mówi Wojciech Mikuć, przewodniczący Rady Rodziców. - Festyn organizowany jest zawsze w maju. Natomiast oprócz niego szkoła ma wiele innych inicjatyw: jest chór szkolny, kółko teatralne rodziców. Próbujemy dopasować się do rzeczywistości - kontynuuje pan Wojciech.

- Warto posyłać dzieci do naszej szkoły, bo dbamy o to, by nasze wychowanie chrześcijańskie łączyło się z działaniami rodziców w domach - mówi s. Benedetta Pielech, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny.

W programie sobotniej imprezy znalazły się m.in. gry i zabawy, konkursy talentów, występy przedszkolaków, kiermasz książek, ścianka wspinaczkowa, rodzinna kawiarenka, warsztaty plastyczne i loteria fantowa. - Rodzice w naszej szkole są bardzo zintegrowani. Bardzo się włączają w pomoc. Zresztą ten festyn tak naprawdę organizują rodzice. Tu nikt nie przyszedł z zewnątrz i nie zrobił tego za nas. To jest nasza praca, na chwałę Pana i dla naszych pociech - mówi Wojciech Mikuć. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Gdyni istnieje przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Organem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. W szkole uczy się 255 uczniów, a w przedszkolu 138. Całe grono pedagogiczne to 50 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama