GN 19/2022 Archiwum

Odpust morski w Wejherowie przejdź do galerii

W dniach 25-26 maja Kalwaria Wejherowska przeżywała Odpust Trójcy Świętej. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę przywitaniem pielgrzymek z nadmorskich miejscowości.

25 maja po Mszy św. o godz. 7.00 pielgrzymi ze Starzyna wyruszyli pod kierownictwem ks. Jana Plottke, proboszcza parafii św. Michała Archanioła na Odpust Trójcy Świętej do Wejherowa.

Po krótkim postoju w Mechowej do pielgrzymów dołączyli jej mieszkańcy oraz pątnicy ze Strzelna i Łebcza. Później grupę wsparli pielgrzymi z Władysławowa, Swarzewa oraz Pucka.

Po przywitaniu pielgrzymek w Wejherowie o godz. 17.30 w kościele Trzech Krzyży została odprawiona Msza św. Wieczorem odbył się koncert franciszkańskiego zespołu Greccio z Wronek. W niedzielę po uroczystej Sumie odpustowej o godz. 10.00 odbyło się pożegnanie pielgrzymek powracających do swoich miejscowości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama