Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Zaproszenie na święcenia

W sobotę 1 czerwca, o godz. 10.00 w bazylice Mariackiej abp Sławoj Leszek Głódź udzieli święceń kapłańskich 11 diakonom z Gdańskiego Seminarium Duchownego.

- To ważne wydarzenie dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, która otrzyma dar nowych kapłanów - mówi abp Głódź. - Dziękuję i gratuluję parafiom, z których wywodzą się przyszli kapłani. Tam, gdzie wiara jest żywa, Bóg wzbudza powołania, a te znajdują dobrą atmosferę do wzrostu i rozwoju. Dziękuję rodzinom przyszłych prezbiterów. Niech wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, stale towarzyszy waszym synom na ich kapłańskiej drodze - dodaje metropolita.

Dzień później neoprezbiterzy odprawią Msze św. prymicyjne we wspólnotach parafialnych, z których się wywodzą.

Lista diakonów, którzy przyjmą w najbliższą sobotę święcenia:

- Krzysztof Gąszczyk

- Paweł Lemańczyk

- Piotr Nadolski

- Andrzej Niemcewicz

- Mariusz Parusiński

- Krzysztof Pasek

- Mariusz Świerczyński

- Łukasz Wdowczyk

- Piotr Wulgaris

- Mateusz Zawadzki

- Michał Zegarski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama