Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Niewidzialny" gość

Niecodziennej konstrukcji i kształtów korweta HSwMS Nyköping cumowała przez trzy dni przy Nabrzeżu Ziółkowskiego w Gdańsku-Nowym Porcie.

W dniach 4-6 czerwca w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja i wystawa Morskie Systemy i Technologie MAST Europe 2013. W ramach targów Wybrzeże odwiedziła szwedzka korweta typu "Visby", której nietypowa konstrukcja, kształty oraz farba, rozpraszająca fale radiowe, sprawiają, że staje się ona niewidoczna dla urządzeń wykrywających nawet z odległości 8 km.

72-metrowy okręt został zbudowany w technologii stealth, polegającej na obniżeniu wykrywalności przez radary. Przeznaczony jest do walki z łodziami podwodnymi i minami. Korwety rakietowe typu "Visby" zaczęły wchodzić do służby w Szwedzkiej Marynarce Wojennej od 2002 roku. HSwMS Nyköping została zwodowana 18 sierpnia 2005 roku. Prędkość maksymalna korwety HSwMS Nyköping to ponad 35 węzłów   Prędkość maksymalna korwety HSwMS Nyköping to ponad 35 węzłów ks. Rafał Starkowicz /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma