Nowy numer 30/2021 Archiwum

"Niewidzialny" gość

Niecodziennej konstrukcji i kształtów korweta HSwMS Nyköping cumowała przez trzy dni przy Nabrzeżu Ziółkowskiego w Gdańsku-Nowym Porcie.

W dniach 4-6 czerwca w Gdańsku odbyła się międzynarodowa konferencja i wystawa Morskie Systemy i Technologie MAST Europe 2013. W ramach targów Wybrzeże odwiedziła szwedzka korweta typu "Visby", której nietypowa konstrukcja, kształty oraz farba, rozpraszająca fale radiowe, sprawiają, że staje się ona niewidoczna dla urządzeń wykrywających nawet z odległości 8 km.

72-metrowy okręt został zbudowany w technologii stealth, polegającej na obniżeniu wykrywalności przez radary. Przeznaczony jest do walki z łodziami podwodnymi i minami. Korwety rakietowe typu "Visby" zaczęły wchodzić do służby w Szwedzkiej Marynarce Wojennej od 2002 roku. HSwMS Nyköping została zwodowana 18 sierpnia 2005 roku. "Niewidzialny" gość   Prędkość maksymalna korwety HSwMS Nyköping to ponad 35 węzłów ks. Rafał Starkowicz /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama