Nowy numer 30/2021 Archiwum

Infobox otwarty przejdź do galerii

W sobotę 8 czerwca na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 lutego otwarto budowany w Gdyni od lipca zeszłego roku Infobox, czyli obserwatorium zmian zachodzących w mieście.

W Infoboxie Gdynianie będą mogli zapoznać się z ofertą kulturalną miasta, prowadzonymi inwestycjami, postępami prac oraz planem rozwoju na najbliższe lata. Nietypowa konstrukcja składa się z 65 kontenerów, w których znajdują się pawilony wystawowe, kawiarnia z tarasem i salon prasowy. Integralną częścią Infoboxu jest Culturebox, w którym mieszkańcy będą mogli kupić bilety do muzeum czy teatru oraz znajdą informację o ofercie gdyńskich instytucji kultury.

W głównej sali Infoboxu znajduje się ogromna interaktywna makieta Śródmieścia Gdyni o rozmiarach 8x4 m. Można na niej odnaleźć 2 tysiące obiektów. Dopełnieniem dla makiety są 70-calowe ekrany dotykowe umożliwiające wirtualny spacer po mieście.

Niezaprzeczalną atrakcją obserwatorium zmian jest Panoramium, czyli 22-metrowa wieża widokowa z panoramiczną windą. Z jej szczytu można zobaczyć Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. - To bardzo fajny pomysł na promocję miasta - ocenia pan Adam, gdynianin. - Konstrukcja wygląda solidnie i wpisuje się w ducha miasta. Boli mnie jednak fakt, że jest to tylko budowla tymczasowa, którą za jakiś czas zastąpi kolejna kamienica - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama