Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł obrońca życia

Nie żyje Zdzisław Arkuszyński, były więzień Auschwitz-Birkenau, obrońca życia, propagator i długoletni ogólnopolski moderator Dzieła Duchowej Adopcji.

Msza żałobna zostanie odprawiona 18 czerwca o godz. 10 w kościele pw. św. Antoniego w Gdańsku-Brzeźnie. Pogrzeb odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Za swoją działalność Zdzisław Arkuszyński został nagrodzony medalem Fides et Ratio oraz wyróżnieniem Pro Ecclesia et Populo. Przez wiele lat tworzył stronę internetową poświęconą Duchowej Adopcji. W ostatnim czasie, ze względu na zaawansowany wiek, przekazał witrynę ks. Janowi Uchwatowi, asystentowi kościelnemu Human Life International Polska. Portal niebawem ukaże się w nowej, profesjonalnej szacie graficznej.

Niedawno pan Zdzisław podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z Auschwitz. W czasie spotkania powiedział: - To nie był przypadek, że przeżyłem obóz koncentracyjny. Kilkakrotnie zostałem ocalony od śmierci. Maryja wybrała mnie, abym dał świadectwo prawdzie o Holocauście. Powierzyła mi także rolę obrońcy przed ludobójstwem XXI wieku. Ludobójstwem aborcyjnym.

Więcej w wywiadzie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama