Nowy numer 30/2021 Archiwum

Gdańskie Lato Muzyczne

- Publiczność zaszczycą swą obecnością znani od lat i cenieni w Polsce artyści - Zbigniew Wodecki oraz dyrygent i kompozytor Wojciech Górny, uczestnik największych polskich festiwali, autor muzyki filmowej - mówi Magdalena Malara, rzecznik prasowy Filharmonii Bałtyckiej.

Filharmonia Bałtycka na Ołowiance 23 czerwca o godz. 18:00 zaprasza na koncert pt. "Melodie Miłości" z udziałem Zbigniewa Wodeckiego oraz Zbigniewa Górnego, który zadyryguje orkiestrą symfoniczną PFB. Wydarzenie zainauguruje Gdańskie Lato Muzyczne.

- Podczas koncertu, słuchacze wysłuchają znanych i wielokrotnie nagradzanych melodii miłosnych. To niepowtarzalna okazja, by na powrót zanurzyć się w dźwiękach melodii ze znanych i głośnych filmów, takich jak "Love Story", "Czarny Orfeusz", "Parasolki z Cherbourgha" i innych. Ta wiązanka motywów miłosnych nie jest jedynym punktem w programie - informuje M. Malara. 

Początek Gdańskiego Lata Muzycznego to zapowiedź wydarzeń muzycznych, które będą odbywały się przez całe lato. Na wiele z nich wstęp jest wolny. W ramach GLM usłyszymy więc m.in. koncerty z cyku: Muzyka w zabytkach starego Gdańska, Chopin nad wodami Motławy oraz koncerty organowe 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej czy Festiwalu Słowo i Muzyka u Jezuitów w Jastrzębiej Górze. Ostatni Koncert Gdańskiego Lata Muzycznego organizatorzy zaplanowali na 11 sierpnia.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama