Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zmiany wśród duchowieństwa

Abp Sławoj Leszek Głódź życzył wszystkim nowo mianowanym obfitości łask Bożych.

Kuria Metropolitalna Gdańska upubliczniła listę księży, którzy na przełomie czerwca i lipca zmienią miejsce swojej posługi.

Najważniejsze nominacje:

Ks. dr Jacek Socha proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni - został zwolniony z funkcji Archidiecezjalnego Referenta ds. Apostolstwa Świeckich.

Ks. Paweł Górny proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej  w Gdańsku-Nowym Porcie - został mianowany Archidiecezjalnym Referentem ds. Apostolstwa Świeckich.

Ks. Zdzisław Kumor dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Żelisławkach - został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Kłodawie Gdańskiej w dekanacie Trąbki Wielkie z dniem 22 sierpnia 2013 r.

Ks. Leszek Kamiński dotychczasowy wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim - został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Nowej Wsi Przywidzkiej w dekanacie Kolbudy z dniem 22 sierpnia 2013 r.

Ks. Mirosław Łuczkowski dotychczasowy proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Nowej Wsi Przywidzkiej - został mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Żelisławkach w dekanacie Pruszcz Gdański z dniem 22 sierpnia 2013 r.

Ks. Bronisław Chudy - został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jakuba w Kłodawie Gdańskiej w dekanacie Trąbki Wielkie. W parafii pw. św. Jakuba ks. Chudy był proboszczem przez 22 lata. Miejscem rezydowania księdza będzie mieszkanie na plebanii w parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim.

Ks. infułat dr Wiesław Lauer dotychczas posługujący w parafii pw. św Bernarda w Sopocie - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie.

Ks. kanonik Zbigniew Bryk dotychczasowy rezydent w parafii pw. św. Bernarda w Sopocie - został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Gdyni-Cisowej.

Pełna lista zmian TUTAJ oraz w Biuletynie Archidiecezji Gdańskiej. Powierzone obowiązki nowo mianowani kapłani podejmą od 1 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama