Nowy numer 30/2021 Archiwum

Alternatywne zwiedzanie Gdańska

Po zeszłorocznych sukcesach oraz dużym zainteresowaniu mieszkańców i turystów spacerami po nietypowych miejskich szlakach Instytut Kultury Miejskiej znów zaprasza do zwiedzania.

Lokalni przewodnicy i przewodniczki oprowadzą bezpłatnie po Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie i tajemniczych terenach Biskupiej Górki, a członkinie grupy Metropolitanka zapraszają wszystkich chętnych na spacery po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej.

Zapisy na spacery odbywają się w Punkcie Informacji Kulturalnej od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty i niedziele od 12.00 do 16.00. Na wspólne zwiedzanie można umówić się także, pisząc na adres mailowy: punkt@ikm.gda.pl lub dzwoniąc pod numer: 58 301 20 16.

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie to ponad 40 wielkoformatowych murali o różnorodnej tematyce - niektóre przedstawiają sławne postaci, historię oraz miasto Gdańsk.

Biskupia Górka to niezwykłe, ale nieco zapomniane miejsce w śródmieściu Gdańska. Spacerując brukowanymi uliczkami, pośród oryginalnych kamieniczek z przełomu XIX i XX wieku, można poczuć klimat przedwojennego Gdańska. Na murach domów widnieją jeszcze pozostałości po niemieckich napisach, a w zaułkach, podwórkach i klatkach schodowych czas jakby się zatrzymał.

Już drugi rok nieformalna grupa Metropolitanka promuje poprzez konkursy i spacery po terenach Stoczni Gdańskiej historie kobiet, które m.in. zaangażowały się w działalność opozycyjną i kolportaż na terenie stoczni nielegalnych pism i ulotek.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama